KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14314091

nr 1431 4091

Ebbe Palm

(1943-2018), Sverige

Oljemålning, "Kungsträdgården, Tehuset". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 61x47 cm

Ebbe von Ossietzky-Palm, svensk bildkonstnär född 1943, död 2018.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 15 november 2021
kl 19:24:32

14/11 13:41:57 1      Vinnande bud

Ebbe Palm

Läs mer om Ebbe Palm